O projektu

PŘÍBĚH PANENEK je tak trochu "covidové dítě" a ukazuje, že všechno špatné může být pro něco dobré.

 

Tento nápad vznikl, když jsem před Vánoci 2021 chytila nakonec Covid i já a fyzicky jsem fakt nemohla nic dělat. A v tomto rozpoložení (nebo spíš rozpoležení :-)) mi přišla myšlenka nechat oživnout panenky ve skutečné holčičky.

 

Inspirací pro mě bylo setkání s mými báječnými klienty v průběhu předvánočního focení. S rodinou jsme se právě skrz Covid dva roky neviděli a já byla uchvácena holčičkami, které neskutečně vyrostly a vypadaly jako opravdové panenky. Onoho prosincového dne, ležíc v posteli, mi to pak došlo - nechám oživnout panenky prostřednictvím foto série "Příběh panenek".

 

Modelky a příběh jsem tedy měla, nicméně ta největší část příprav (a investic) byla teprve přede mnou. Potřebovala jsem sehnat panenky, ušít šaty pro holčičky, vymyslet a vyrobit scénu, včetně starožitného nábytku, hodin, jídelního servisu a také autentického okna, které je tím nejdůležitějším prvkem celé scény. Naštěstí mám kolem sebe skvělé lidi, takže jsem na to nebyla sama - přípravách i samotném docení se nakonec podílelo 10 lidí :-).

 

Nejdřív bylo potřeba sehnat panenky podobné holčičkám a také vymyslet šaty pro holčičky - inspirované Viktoriánským obdobím. Na šití jsem oslovila svoji dvorní krejčovou Janičku Duškovou, od které už mám v ateliéru několik modelů. Na návrh i výrobu šatů měla pouhý měsíc a za tu dobu zvládla vykouzlit troje šaty pro holčičky, dvoje pro panenky a bonetky na hlavičky.

 

A zatímco vznikaly šaty, já jsem trávila hodiny na internetu sháněním všech rekvizit pro moji scénu. Šla jsem až tak daleko, že jsem koupila repliky starých zámeckých křesílek a nechala je opravit a očalounit, aby byly přesně podle mého. Pro okno jsem si nakonec udělala 5hodinový výlet a scénu jsme s kamarádem Honzou stavěli dva dny.

 

Nicméně věřím, že výsledek za to stojí a děkuji svému "projektovému týmu", bez kterého bych tento projekt nikdy neuskutečnila :-).

Lucie

Blog

Nejnovější články

Celý článekLucie Maršíková - umělecká fotografka, rodinné focení, focení dětí

Kontakt

Lucie Maršíková

ul. Do Polí 12, Popovičky

Praha - východ

Můj ateliér najdete na okraji Prahy - směr Brno, přibližně 15 - 20 minut jízdy autem z Prahy 4.

Lucie Maršíková - fotografka, rodinné focení