Soutěž o vícegenerační focení!

VYHRAJTE VELKÉ GENERAČNÍ FOCENÍ CELÉ RODINY. V hodnotě 5 500 Kč!

A co přesně můžete vyhrát? Můj úplně nový balíček pro focení až čtyřgenerační rodiny. Jsem přesvědčena, že skutečné kouzlo rodinné fotografie je právě v propojení celé rodiny na jedné velké fotografii. A když říkám celé, tak myslím od dětí až po prababičky a pradědy. Balíček zahrnuje 1,5 hodiny focení o víkendu (aby si všichni našli čas), 5 výsledných fotografií a z toho jedna velkoformátová.

Jak můžete vyhrát? Letošní rok je pro mne trošku výjimečný, slavím totiž takové menší kulaté výročí 🙂. A s ním je spojená i soutěžní otázka: Kolik let se profesionálně věnuji focení rodin a dětí? Svoji odpověď napište na Facebooku do komentáře příspěvku. Současně označte někoho, koho byste chtěli na focení vzít s sebou, a označte moji facebookovou stránku „To se mi líbí“. Hrajeme do neděle 26. 4. 2020 do 18:00, kdy jednoho z vás vylosuji a zveřejním. Úplné podmínky soutěže najdete níže.

A pokud si chcete udělat představu jak takové vícegenerační focení vypadá, koukněte na toto video:

Všeobecné soutěžní podmínky fb stránky Lucie Maršíková Fotoateliér  (Pokračování textu…)

Dívka s rouškou.

K fotografii mě inspirovalo současné dění a zůstane tak pro mne, navždy mementem současnosti …

A zase ta Julie

V nouzovém stavu, stavu “nefocení” je jediná možnost jak se zabavit a úplně neklesnout na mysli. Vymyslet si focení s jedinou modelkou, kterou můžu vyfotit. Někdy si říkám, že je to tak trošku prokletí, být dcerou fotografky, ale na druhou stranu tak trošku doufám, že jednou bude šťastná, že má takovou památku. Pro mne je to nekrásnější objekt na focení …

 

Fine Art

Fine Artové focení … je u mne v ateliéru novinkou. I když novinkou … letos v lednu je to 10 let co se oficiálně živým focením rodin. A ač se 10 let může zdát jako poměrně krátká chvíle, za těchto 10 let se dětská fotografie a trendy už parkrát změnily. Já sama jsem začínala s aranžovanými fotografiemi dětí, vyráběla jsem si fotopozadí (divili byste se, ale v ČR nebylo nic zajímavého k sehnání), šily jsme oblečení pro batolata, neuvěřitelně mě tato etapa bavila. Pak přišlo lifestylové focení … řekla bych úplný opak, toho s čím jsem začínala … nicméně krása přirozeného světla a mnohem uvolněnější atmosféra mne naprosto dostala. Samozřejmě vše stále tak nějak existuje vedle sebe a i mě dodnes baví zakázky kombinovat. Teď je tu další hit a to je právě Fine Artová fotografie … a opět vyrábím vlastní fotopozadí a vymyšlím ty správné kombinace s oblečením … a opět se tím náramně bavím … Pravdou je, že mi udělal “čáru přes rozpočet” Covid-19 a něktéré mé plány musí počkat, ale i tak přináším alespoň pár fotografií, které jsem stihla nafotit před vyhlášením nouzového stavu. Myslím, že se máte na co těšit, protože mám vymyšlenou novou, překrásnou kolekci lněných šatiček pro malé holiččky, které budou na focení v ateliéru k zapůjčení.

Mužský portrét

Nejen focení dětí a rodin je moji velkou láskou. Mám ráda lidi a je pro mne neuvěřitelnou radostí a vášní jejích portrétování. Fotografie, které s vámi teď sdílím, jsou fotografie mého kamaráda. To co postrádám u focení dětí je právě preciznost a až řekla bych hodinářská práce se světlem a zdokonalování sebe sama. Až u focení dospělých je ten možný čas …

Modroočka Elenka

Letošní leden jsem věnovala “rekonstrukci” ateliéru a novým scénám. Ateliérem se doslova prohnal hurikán … hodně z mých oblíbených kousků “šlo” z ateliéru pryč, abych je mohla nahradit novými – svěžími kousky. Zkráta stále se musí něco dít, abych vám stále mohla nabízet nové a nové scény 🙂 … jedno z prvních focení “v novém” …

Vánoce, Vánoce přicházejí …

A jako každý rok by Vánoce nebyly Vánocemi, kdybychom si “nestřihli” vánoční fotící maraton 🙂 … Letošní scéna byla malinko odvážnější, myslím však, že prošla na jedničku!

Bylo nás pět!

Rodinu s pěti dětmi nefotím zrovna každý den 🙂 ale co mě vždy fascinuje na početných rodinách je radost, spolupráce, pomáhání si navzájem, veselé hašteření, volnost, otevřenost … zkrátka přirozený život!

Krása podzimu …

Letošní podzim nám fotografům, a nejen nám, přinesl opravdu překrásné slunné a podzimně teplné podvečery. A tak jsem si z každého focení, odnášela “na kartě” skutečné poklady. Nemohla jsem se ani dočkat až je doma stáhnu do počítače … a nebe v tento den bylo opravdu fascinující!

Velkou radostí je pro mne velká rodina!

Za deset let, kdy je rodinné focení mým denním chlebem, jsem si přišla na to, že největší hodnotou je pro rodiny a jejich malé děti právě generační fotografie. Já sama mám jedinou fotografii na které jsem s moji slovenskou babičkou a moji tehdy čtyřletou Julií. Dříve se vůbec nefotilo tak jak dnes, ale nedávno jsem na tuto fotku s dcerkou narazila a bylo překrásné … jak jsme si začaly povídat o naší rodině … z jakých předků pocházíme. A na to bychom neměli zapomínat a právě fotografie nám naše příběhy vždy připomenou.

Menu