Průvodce focením

Jak se objednat a jaké jsou objednací termíny.

Nejjednodušší je objednat se prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonicky. Pokud telefon nezvedám, tak nejspíš fotím a ozvu se co nejdříve zpět. Objednací termíny jsou aktuálně 6-8 týdnů, pokud jste flexibilní, tak se občas objeví i nějaký kratší. V ateliéru fotím v pracovní dny mezi 8:00-14:00, venkovní focení probíhají od jara do podzimu v pozdních odpoledních hodinách - ideálně před západem slunce, pokud je daný den jasno.

Jaký balíček si zvolit.

Balíček Pár rychlých fotek, jak už naznačuje sám název, je vhodný pro menší děti, které jsou „ostřílení draci“ a víte, že nám skutečně více jak hodinku nevydrží a rozhodně nebudou mít problém s novým prostředím nebo pro rodiny se staršími dětmi, kterým stačí skutečně jen pár akčních fotografií. Balíček Maximální pohoda vzniknul na základě našich dlouholetých zkušeností práce s dětmi. Tento balíček nám poskytuje především dostatek prostoru a času se na sebe naladit, v průběhu focení si odpočinout a načerpat novou energii. Velice často se nám pak stává, že ani po třech hodinách, od nás děti nechtějí odejít.

Možnost zajištění vizážistky.

Na líčení je potřeba domluvit se již při objednání vašeho focení, i vizážistku musím rezervovat s předstihem. Líčení s úpravou vlasů trvá hodinu až hodinu a půl, odvíjí se od typu focení. Rezervovaný čas v ateliéru se automaticky s líčením navyšuje. Cena je 1 400 Kč a je splatná na místě přímo vizážistce.

Po focení …

Do třech pracovních dnů po focení vám emailem pošlu odkaz na galerii s fotografiemi v náhledové kvalitě. Po obdržení vašeho výběru mám zakázku připravenou k převzetí obvykle do dvou až třech týdnů. V případě potřeby je možné individuálně dohodnout i kratší termín. Focení je splatné před předáním fotografií a to bezhotovostně na základě faktury, kterou vystavím po potvrzení vaší objednávky. Následně zasílám vytištěné fotografie prostřednictvím přepravní společnosti.

Novorozená miminka.

Fotky spících novorozeňátek je třeba realizovat optimálně do 14 dnů po narození. Takto malá spící miminka tolik nevyrušuje manipulace během focení, snáz se polohují a tak mnohem lépe vše zvládneme. Maminky prosím, rezervujte si termín pro focení minimálně 2 měsíce před plánovaným termínem porodu a počítejte určitě se čtyřmi hodinami focení. Takto dlouhý čas nám zajistí potřebný klid a pohodu. Pokud se miminku na svět nechce, je důležité zavolat a zavčas se domluvit na posunutí termínu.

Na focení miminka doporučuji sbalit si dostatečný počet náhradních plen a také dudlík, a to i pokud na něj miminko není zvyklé - často nám to při focení pomůže. Pro rodiče lehké oblečení - kvůli miminku bude v ateliéru větší teplo, tak ať se cítíte také pohodlně. A samozřejmě oblečení na focení, opět doporučuji vícero variant, rozbalené miminko se neptá, jestli může čůrat v náručí.

Co následuje po objednání termínu.

Poté co si dohodneme termín, obdržíte e-mail s potvrzením termínu a času focení. Týden před focením vám automaticky přijde další mail a SMS s připomenutím vašeho termínu. Novým klientům posílám také mapku, abyste ateliér bez problémů našli.

Jaké oblečení si s sebou připravit.

Na rodinné focení doporučuji připravit si podobně barevné kombinace pro všechny členy rodiny. Můžou to být veselé barvičky, ale i barevně jednoduché varianty např. džíny a bílé košile, halenky nebo šaty a černá kombinace. Při výběru oblečení se pokuste vyhnout kouskům s velkými nápisy, působí rušivě. Ale především volte oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Vždy je dobré vzít více variant, ať máme z čeho vybírat a fotografie mohou být pestřejší. Na venkovní focení můžete být střídmější - stačí dvě, max. tři varianty oblečení, které si zabalíte do lehce přenosné tašky. Ne vždy se dá zaparkovat přímo u místa focení, takže počítejte i s kratší procházkou. V letních měsících doporučuji přibalit repelent.

Den focení a jeho průběh.

Po příchodu do ateliéru se nejdříve u kávy nebo čaje pobavíme o vaší představě focení a jak ji sladit s možnostmi ateliéru a připravenými scénami. Focení trvá zpravidla 1-3 hodiny, dle vámi zvoleného balíčku. 

Menu