Průvodce focením

Jak se objednat a jaké jsou objednací termíny.

Nejlépe se objednejte prostřednictvím kontaktního formuláře nebo telefonicky, pokud telefon nezvedneme, zavoláme vám co nejdříve zpět. Objednací termíny jsou závislé dle situace. S posílením našeho týmu o Martinu jsme flexibilnější a jsme schopné najít termín poměrně rychle.

Jaký balíček si zvolit.

Balíček Pár rychlých fotek, jak už naznačuje sám název, je vhodný pro menší děti, které jsou „ostřílení draci“ a víte, že nám skutečně více jak hodinku nevydrží a rozhodně nebudou mít problém s novým prostředím nebo pro rodiny se staršími dětmi, kterým stačí skutečně jen pár akčních fotografií. Balíček Maximální pohoda vzniknul na základě našich dlouholetých zkušeností práce s dětmi. Tento balíček nám poskytuje především dostatek prostoru a času se na sebe naladit, v průběhu focení si odpočinout a načerpat novou energii. Velice často se nám pak stává, že ani po třech hodinách, od nás děti nechtějí odejít. Dále můžete na FB sledovat novinky, kdy jednou za čtvrt roku vypisujeme termín na speciální sobotní rychlofocení.   

Den focení a jeho průběh.

Po příchodu do ateliéru se s vámi nejdřív domluvím na přesné představě focení, na vybraných motivech a jejich kombinaci s rodinnými fotkami. Focení trvá dle vámi zvoleného balíčku. V průběhu focení je k dispozici kromě fotografky také produkční ateliéru a po celou dobu focení se snažíme maximálně starat o vaše pohodlí. Samozřejmostí je drobné občerstvení.

Po focení …

Do třech pracovních dní po focení, vám jsou fotografie zaslány mailem v náhledové kvalitě spolu s přehlednou tabulkou pro jejich objednání. Po obdržení vaší objednávky máme zakázku připravenou k převzetí obvykle do dvou až třech týdnů. V případě potřeby je možné individuálně dohodnout i kratší termín. Focení je splatné až při předání fotografií, a to v hotovosti na místě v ateliéru nebo v případě zaslání přepravní společností se hradí bezhotovostně na základě faktury, kterou je nutné uhradit před odesláním fotografií.

Novorozená miminka.

Fotky spících novorozeňátek je třeba realizovat maximálně do 14 dnů po narození. Takto malá nebo i ještě menší spící miminka tolik nevyrušuje manipulace během focení, snáz se polohují a tak mnohem lépe vše zvládneme. Maminky prosím, rezervujte si termín pro focení minimálně 2 měsíce před plánovaným termínem porodu a počítejte alespoň se 4mi hodiny focení. Takto dlouhý čas nám zajistí potřebný klid a pohodu v průběhu focení. Pokud se miminku na svět nechce, je důležité nás kontaktovat a zavčas se domluvit na posunutí termínu focení. Vždy něco vymyslíme!

Možnost zajištění vizážistky.

Na líčení je potřeba domluvit se již při objednání vašeho focení, abychom měli na líčení dostatek času. Líčení trvá 30 až 45 minut. Rezervovaný čas v ateliéru se automaticky s líčením navyšuje.

Co následuje po objednání termínu.

Po té co si s námi termín dohodnete, obdržíte e-mail s potvrzením termínu a času focení. Také si vám dovolíme zaslat fakturu za rezervaci ve výši 500 Kč. Záloha se v případě změny termínu přesouvá na termín nový. Týden před focením vám automaticky přijde další mail a SMS s připomenutím focení a abychom vám vše ještě více ulehčili, posíláme rady a typy jak se na focení připravit a dále také mapky, abyste se dobře zorientovali na místě.

Jaké oblečení si s sebou připravit.

Na rodinné focení je dobré si připravit podobně barevné kombinace pro všechny členy rodiny. Můžou to být veselé barvičky, ale i barevně jednoduché varianty např. džíny a bílé košile, halenky nebo šaty a černá kombinace. Při výběru oblečení se pokuste vyhnout kouskům s velkými nápisy či vzory, působí rušivě. U dětí se tomuto nevyhneme, ale nevadí. A především oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Vždy je dobré vzít víc variant, ať máme z čeho vybírat a fotografie tak mohou být pestřejší. 

Menu